Žarnyno valymas

Žarnyno valymas yra neatsiejama badavimo dalis. Jei žmogus pasirenka badauti ir visiškai nieko nedaryti su žarnyno turiniu – lauk bėdos. Nustojus valgyti, nustojame ir tuštintis, nes kūnas nusprendžia, jog iš žarnyne esančio turinio dar galėtų gauti kažko naudingo. Turinys, kuris turėjo būti pašalintas prieš kelias dienas, toliau lieka žmogaus žarnyne ir organizmas minta toksinais, susidariusiais nepašalintose išmatose. Tai ne tik skamba nemaloniai, bet ir pačiam badaujančiam žmogui sunku, nes kūnas ne tik negauna maisto, bet dar ir apnuodijamas toksinais. Toks badavimas tampa kančia, nors gali būti pakankamai normaliu procesu. Būtent todėl prieš pradedant badauti ir badavimo metu būtina valyti žarnyną.

Esu girdėjusi įvairių žarnyno valymo būdų, kuomet geriami tam tikros laisvinančios arbatos, vartojamas tam tikras maistas, tačiau realiai niekas nepašalins per metų metus ant vidinių žarnyno sienelių susikaupusių išmatų kaip profesionalus žarnyno valymas vandeniu – kolonoterapija. Kolonoterapija (arba hidrokolonoterapija) Lietuvoje vis dar siaurai žinoma procedūra, atliekama tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau profesionalios organizmo valymo ir gydymo įstaigos užsienyje sėkmingai džiugina tokiomis žarnyno valymo procedūromis net ir garsius pasaulinio lygio dainininkus ir aktorius. Žvaigždė ar tik paprasta kaimo pelytė – visi esame žmonės ir visi anksčiau ar vėliau turim bėdų su žarnynu. Ir tai priklauso ne tik nuo maisto, kurį mes valgome, bet ir nuo žmogaus fiziologijos apskritai.

Jau nebežinau kiek kartų valiausi žarnyną, realiai kiekvienąkart badaujant darausi kolonoterapiją 3-5 kartus priklausomai nuo to, kiek dienų badauju. Tai neskausminga procedūra, kuri daug malonesnė, nei klizma. Į žarnyną supilami 5-7 litrai vandens ir kai jums jau pradeda spazmuoti, jūs paprašote seselės išleisti visą turinį lauk. Vienos rankenėlės pasukimas ir jūs matote visą turinį, kuris iš jūsų keliauja į kanalizaciją. Matote jūsų situaciją ir kaip ji keičiasi sulyg kiekvienu plovimu: išmatų spalva, ar yra sukietėjusių išmatų akmenų (daugelis niekada nevaliusių žarnyno jų turi), ar gerai sukramtėte maistą ir pan. Skamba neįtikėtinai, bet net ir po 4-5 dienų badavimo vis dar išplaunama išmatų – toks ilgas ir lėtas yra mūsų žarnynas. Dažniausiai per antrą ir trečią procedūrą žmonėms išeina daugiausia turinio, nes vanduo atmirko prie žarnyno sienelių pridžiuvusias išmatas. Reguliariai valant žarnyną ir pakeitus mitybą į sveiką galima stebėti teigiamus pokyčius, nes išmatos tampa šviesenės ir nebepasitaiko išmatų akmenų.

Kaip tai atrodo:

Kodėl turėtumėte valyti žarnyną?

Žarnyno valymas – tai panašus į burnos plovimą procesas, tik tiek, kad plaunamas žarnynas. Jūs išplaunate vidines žarnyno sieneles ir išlaisvinate jį nuo bet kokių kamščių ir blokų. Žarnynas turėtų būti valomas kas antrą dieną vieną ar dvi savaites kas pusmetį. Idealiausia šią procedūra suderinti su badavimu, bet galima valytis žarnyną ir be badavimo. Plaunant žarnyną išplaunamos gerosios bakterijos, todėl po paskutinės procedūros reikės išgerti probiotikų 21 dienos kursą. Užterštame žarnyne bakterijų ir taip mažai, todėl dėl to nereikėtų labai išgyventi. Išsivalyti organizmą yra daug svarbiau, nei “sutaupyti gerųjų bakterijų“. Galėsiu patarti kokie probiotikai efektyviausi, jei įprasti turi iki 12 milijardų bakterijų, tai šie turi 450 milijardų gerųjų bakterijų ir yra galingiausi pasaulyje. Skirtumas kolosalus, efektas taip pat.

probiotikai_gerosios_bakterijos_b

Bėdų su žarnynų turime dėl mūsų fiziologijos. Problema tame, kad žmogaus žarnynas visą laiką stačias, priešingai nei visų kitų gyvūnų, kurie laksto ant keturių. Dėl stačios stovėjimo padėties mūsų žarnynas turi judinti atliekas į viršų į storąjį žarnyną – o tai yra prieš gravitaciją. Tai reiškia, kad jei žmogus neturi pakankamai gyvybinės energijos ir virškinimo ugnies, kam labai dažnai pasitaiko vidurių užkietėjimas. Bent kartą pilnai išsivalęs žarnyną kiekvienas daug aiškiau suvokia, ką reiškia būti pilnai išsituštinus ir kaip tai svarbu mūsų savijautai. Dėl netinkamai derinamo (tiksliau visai nederinamo) maisto žarnyne susidaro daug dujų, kurios trikdo normalų virškinimo procesą. Mūsų skrandis neturi dantų, todėl į jį turėtų patekti tik gerai sukramtytas ir tinkamai suderintas maistas. Skrandis apdoroja maistą susitraukinėdamas. Jei skrandis perpildomas, jis išsipučia kaip balionas ir nebegali tinkamai susitraukinėti – tinkamai virškinti maisto. Todėl labai svarbu nepersivalgyti. Kai žarnyne kaupiasi dujos, turiniui taip pat sunkiau judėti žarnomis išeinamosios angos link.

tuputis-badavimas

Idealiausias tuštinimosi būdas yra atsitūpus. Tačiau pas mus (priešingai nei Azijoje) tokie tualetai liko sovietmečio praeityje. Yra šiuolaikinis variantas padedantis surasti šiuolaikinę tuštinimosi poziciją – pasistatyti paaukštinimą po kojomis. Jūs rasite lietuvišką kėdutę teisingam tualetui tuputis.lt puslapyje arba tiesiog naudoti neaukštą apverstą kibirėlį. Iš mano patirties tai sakyčiau labai efektyvu, “kartą paragavęs – negali sustot“. Aiškiai jauti, kad tokioje pozicijoje išsituštini iki galo ir būtinai nori pasidėti kažką po kojomis, net jei tuštiniesi ne namie. Paprasta, bet genialu.

Dėl tikslaus badavimo plano sudarymo kreiptis el. paštu edita@esenku.lt arba skaityti čia.

gydomasis_badavimas_organizmo_valymas_dao

MOTERŲ PIRTIS (2)