Ne tik badaujant, bet ir peršalus, nosies plovimas yra neįtikėtinai efektyvus dalykas. Kai mes susergame arba badaujame, mūsų kūnas šalina gleivių perteklių per nosį. Kartais badaujant atrodo, jog peršalome, nes pasireiškia sloga, bet iš tiesų tai organizmo detokso reakcija, kuri po vienos kitos dienos praeina, jei plauname nosį.
Nosis plaunama specialiu nosiai plauti skirtu ąsotėliu arba blogiausiu atveju su buteliu, skirtu sportuojantiems. Ąsotėlis pripilamas šilto vandens iš krano, įberiamas žiupsnelis rožinės himalajų druskos, pakratomas, įstatomas į nosį ir pilamas vanduo, kuris turi išbėgti per kitą šnervę. Tas pats pakartojama ir su kita šnerve iš naujo pripylus ąsotėlį vandens. Kvėpuojama per burną.
Druskos dėti priklausomai nuo butelio, su kuriuo plaunate nosį. Jei tai specialus nosiai plauti skirtas indelis (nasal horn), dedame nuo žiupsnelio iki pusės arbatinio šaukštelių himalajų druskos. Jei tai paprasčiausias butelis sportuojantiems (kad ir nuo mineralinio vandens) – galima dėti nuo pusės arbatinio šaukštelio iki šaukštelio druskos. Gerai pakratykite, kad druska ištirptų vandenyje. Jei vanduo bus per šaltas arba per karštas, procedūra bus nelabai maloni, todėl rinkitės maloniai šiltą vandenį ir jūs džiaugsitės šia procedūra. Kiek supilti vandens į vieną šnervę? Visą nosiai plauti skirtą ąsotėlį ir susitaisyti naują dozę kitai šnervei. Jei tai 0,5-0,7l buteliukas sportuojantiems – vienai šnervei užteks pusės buteliuko.
Badavimo metu ši procedūra atliekama kiekvieną rytą ir vakarą. Peršalus – taip pat rytą vakarą. Profilaktiškai – pagal poreikį rytais.
Išsiplovus nosį maždaug 1 valandą neiti į lauką ir nestovėti prie atidaryto lango, kai lauke šalta, nes galima peršalti.
Indą nosiai plauti galite įsigyti kitame mano puslapyje: čia.
Rekomeduoju: